Zima powoli pokrywa biało śnieżną czapą półkulę północną. Prawie wszystkie jachty już na lądzie, także Balaena po tegorocznych północnych pływaniach w najbliższych dniach zostanie wyciągnięta. 

Na przyszły sezon zaplanowałem dla niej dużo ambitniejszą wyprawę: rejs na Morze Śródziemne, z Gdańska aż do słonecznych Aten. Wyprawa dookoła sporej części Europy, przez Bałtyk, Morze Północne, Kanał La Manche, Zatokę Biskajską, Gribraltar, Morze Śródziemne ...

Jacht dzielnie spisał się po fundamentalnej przebudowie 2015/2016. Wszystkie elementy zostały sprawdzone i przetestowane a sprawy wymagające korekt i innych rozwiązań szczegółowo opisane. Dlatego jacht niedługo wchodzi do hali stoczniowej na uzupełnienie wyposażenia o m.in. ogrzewanie podłączone do pieca diesla, baterie słoneczne, turbinę wiatrową, dodatkowe luki w kambuzie i łazience oraz duży luk w kabinie dziobowej czy daszek bimini. Zostanie uszyty nowy kliwer na wewnętrzny sztag na silniejsze wiatry. O wielu, wielu drobniejszych udogodnieniach nie wspomnę. Balaena zostanie także pomalowana. Sami zobaczcie projekt poniżej:)

Zapraszamy na pokład naszego bezpiecznego i dzielnego jachtu!

Paweł